Kurumsal / Genel Sekreterlik

A- Genel Sekreter

Alaşehir Ticaret Borsasi personelinin sevk ve idaresi, egitimi, gelisimi ve verimliliginin artirilmasi, borsa organlarinin öngördügü süreler içersinde düzenli olarak mevzuatin toplanmasi, kararlarin icrasi, borsa tüzelkisiligini ilgilendiren her konuda gereken bilgi ve belgelerin saglanmasi ve gerekli görülenlerin ilgili organlara sunulmasi, borsa üyelerinin mesleklerine dair sorunlarinin ve yürürlükteki mevzuata uygun isteklerini degerlendirmeye alarak, Yönetim Kurulu'na ve Meclis'e raporlanmasi islerini yürütür.

Bütün borsa personelinin amiridir.


Murat AKDOĞAN

muratakdogan@atb.org.tr

B- Genel Sekreter Yardımcısı:


Alaşehir Ticaret Borsasi hizmet birimlerinin isleri ile ilgili planlama, uygulama, denetim ve koordinasyon faliyetlerinin yürütülmesinde ve borsa organlarina ait kararlarin icrasinda tüm hizmet birimlerinin görev ve sorumluluklarini yerine getirmelerinde Genel Sekreter'e yardimci olmak ve Genel Sekreter'in yoklugunda, mevzuatin Genel Sekreter'e yükledigi tüm görev ve sorumluluklari yerine getirmek ve yetkilerini kullanmak. (Genel Sekreter'in yoklugunda yükelenen görev ve sorumluluklar kapsaminda verilen yetki, Meclis ve Yönetim Kurulu toplantilarinda oy hakkini içermemektedir.)

Borsa politika ve prensiplerine uygun olarak kendisine bagli müdürlüklerin genel politika ve hedeflerinin belirlenmesi, belirlenen hedeflere ulasilmasi amaciyla gerekli önlemlerin alinmasi ve yönlendirmenin yapilmasi konusunda ilgili müdürlükler ile esgüdüm olusturmak.

Sektöre iliskin yutiçi ve yurtdisi gelismeleri takip edip borsa menfaatleri dogrultusunda yeni uygulamalari bünyeye adapte etmek ve bu konuda destek vermek.

Borsa'nin hizmet birimlerinin isleri ile ilgili planlama, uygulama, denetim ve koordinasyon faaliyetlerinin yürütülmesinde Genel Sekreter'e yardimci olmak.

Borsa organlarina ait kararlarin icrasinda hizmet birimlerinin görev ve sorumluluklarini yerine getirmelerinde Genel Sekreter'e yardimci olmak.

Borsa yönetiminin,sektör kuruluslar ve devlet kademeleri ile iliskilerinin yürütülmesinde Genel Sekreter'e yardimci olmak.

Genel Sekreter Yardimcisi görev ve sorumluluklari ile Genel Sekreter'e karsi sorumludur.

İsmail YEYEN

ismailyeyen@atb.org.tr

Sayfa Başı