Kurumsal / Başkanın Mesajı

Ürün İmalat, Ekonomi ve Geçim Sıkıntısı

Neden böyle bir başlıkla başlıyorum? Günümüz Alaşehir’imizde yaşam ve ekonomi en zor yıllarını yaşıyor. İstihdam yokluğu, kaliteli ürün azlığı, yaşayan insanlarımızın (sosyal, ekonomik, kültürel, vb) daha yüksek standartlarda güzel bir Alaşehir düşlemesi  zor görünüyor.

Bizler; Kaymakamlık, Belediye, Sivil Toplum Örgütleri, Kolluk Kuvvetleri ve Siyasi Partiler birlik olarak bu zor ve sıkıntılı günleri geride bırakacağımızı umuyorum.

Ekonomide öncelikli olarak çalışmalar bu yönde olmalı. Her kurum amiri, gelecek Alaşehir için buna göre program uygulamalı, var gücümüzle çalışmalıyız. Çalışıyoruz ama yeterli değil, çünkü zaman hızla akıyor, teknoloji her geçen gün kendini yenileyerek ihtiyaçlar hızla değişiyor. Bu güne bakarak plandan ziyade geleceğe bakıp yatırım yaparak proje geliştirmeliyiz.

Alaşehir Ticaret Borsası olarak son 5 yılda Alaşehir Gümrük Müdürlüğü, Alaşehir Bitki İhraç Kapısı ve Gıda Kapısı, tarımda Alaşehir ve Sarıgöl ilçelerimizi üzümde pilot bölgeye alınması ve Alaşehir’i Rusya Federasyonunun kabul ettiği 13 ihraç kapısından biri olmasını başardık. Tabi bunlar Tarım Bakanlığı ve Gümrük Müsteşarlığına bağlı Devlet Bakanlıkları tarafından yapılan çalışmalar sonucu olmuştur. Dünyanın en büyük laboratuarlarından biri olan İntertek Test Hizmetleri Gıda Lab. Alaşehir’de hizmete açarak Ege ve Akdeniz (üreticisine ve ihracatçısına) bölgelerinde hizmet vermekteyiz.

Alaşehir Ticaret Borsası bölgemizde üyesi olan ve olmayan her vatandaşımızın iyi ve kötü gününde yanında olmaya devam edecek ekonomi başta olmak üzere her türlü sosyal ve kültürel hizmetler de bulunacaktır.

Saygılarımla…

Hüseyin SOYGÜR
Alaşehir Ticaret Borsası
Yönetim Kurulu BaşkanıSayfa Başı