Basın Köşesi / Başarı Hikayeleri


DÜNDEN BUGÜNE OSMAN AKÇA A.Ş.

1955 yılında Osman Akça tarafından kurulan OSMAN AKÇA A.Ş,bugün Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olup, kuru meyve üretim ve ihracatında faaliyet gösteren, atılımcı, öncüve yenilikçi bir şirkettir. Akça Holding grup şirketlerinden biri olan OSMAN AKÇA A.Ş çekirdeksiz kuru  üzüm, kuru incir ve kuru kayısı gibi kuru meyve üretim ve ihracatında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olması rastlantı değildir. Kazancını yatırıma, yatırımlarını artı değerlere, yeni iş sahalarına, teknolojiye, kısaca yarınlara aktarmayı ilke edinen OSMAN AKÇA A.Ş, başta TSE-ISO-EN 22000 ve BRC  olmak üzere birçok uluslar arası kalite sertifikalarına sahiptir. Uzun yıllar süren teknik denetim ve eğitimler sonucu faaliyet alanlarında dünya çapında bilinen bisküvi, müsli üreticileri ve perakendecilerin onaylı tedarikçisi olmaya hak kazanmıştır.

OSMAN AKÇA A.Ş yeni teknolojiye, yeni fikirlere açık, dinamik, sürekli gelişen bir şirkettir. Sürekli, günün en son teknolojisi ve bilgi peşindedir. Ulaştığı her hedef bir sonraki hedefini göstermektedir.


Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından kuru meyve ve mamulleri sektöründe ödül verilmeye başlandığından beri her yıl şampiyonluk ödülü ile onurlandırılan OSMAN AKÇA A.Ş yine her yıl İstanbul Ticaret Odası'nın ilk 500 Sanayi Kuruluşu arasında yer almaktadır.

OSMAN AKÇA A.Ş elli yıllık ihracat verilerinin hacim-performans değerlendirmelerinde Ege'nin en başarılı ilk 10 şirketinden biri olarak kuru meyve sektöründe lider kuruluştur.

 

                                         MİSYON&VİZYON

Misyon;Kuru meyve sektöründe üstün başarı elde eden bir kuruluş olmaktır.

Vizyon;Türkiye'nin kuru meyve ihracatında Pazar payının sürekli arttıran dünya pazarında kalıcı bir yer edinen kuruluş haline gelmektir.

Kalite ve Gıda Güvenliği Politikamız;Kuru meyve sektöründe faaliyet gösteren bir kuruluş olarak insan sağlığı için tehlike yaratmayacak,güvenilir ürünler üretmek müşterilerimizin etkinliğini sürekli iyileştirmektedir.

Araştırma Geliştirme;Osman Akça A.Ş kuru meyve sektöründe ilklerin öncüsü olmuştur ve olmaya da devam edecektir.Sürekli yapılan AR-GE çalışmaları sayesinde geliştirdiği üretim teknolojileri ve makineleri sayesinde pazara en kaliteli temiz ürünleri sunmaktadır.

İnsan Kaynakları Politikası;Kaliteli İşgücü=Kaliteli İş=Kaliteli Ürün

Personel prensip olarak takım halinde çalışmaya teşvik edilir ve firma,takımın her bir üyesine sürekli gelişim için sınırsız olanaklar sunar.Osman Akça A.Ş sahip olduğu uluslararası itibarı,müşteri memnuniyeti,know-how,teknoloj ve sosyal sorumluluğu en ön planda tutan değerli ekibine borçludur.

 

                                                        ÖDÜLLER

Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından kuru meyve ve mamulleri sektöründe ödül verilmeye başlandığından beri her yıl şampiyonluk ödülü ile onurlandırılan OSMAN AKÇA A.Ş yine her yıl İstanbul Ticaret Odası'nın ilk 500 sanayi Kuruluşu arasında yer almaktadır.

Osman Akça A.Ş son elli yıllık ihracat verilerinin hacim-performans değerlendirmelerinde Ege'nin en başarılı ilk on şirketlerinden biri olarak kuru meyve sektöründe lider kuruluşturDiğer Duyurular
DÜNDEN BUGÜNE OSMAN AKÇA A.Ş.

Sayfa Başı