Basın Köşesi / Haberler


ALAŞEHİR VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN BORSAMIZI ZİYARETİ

28.Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde Alaşehir Vergi Dairesi Müdürü Kazım Yıldız ve maliye personeli, Hüseyin Soygür'ü makamında ziyaret etti.
Alaşehir Vergi Dairesi Müdürü Kazım Yıldız , kendilerini kabullerinden dolayı Hüseyin Soygür'ü e teşekkür ederek  28. Vergi Haftası programlarının ilçemizde başladığını dile getirdi. Yıldız, “1990 yılından beri Şubat ayının son haftasını vergi haftası olarak kutluyoruz. Bu sene 28’incisini icra edeceğiz. Vergi Haftasının temel esprisi toplumda var olduğuna inandığımız vergi bilincinin daha üst seviyeler çekerek farkındalık oluşturmak ve topluma yaymak. Toplumumuzda bir bilinç oturmak” dedi. 
Borsa Başkanımız Soygür'de  Vergi hastasının hayırlara vesile olmasını dileyerek, bütün Vergi Daire Başkanlığımızda ya da taşra ilçelerinde gelir serbestliğinde çalışanlara yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
 Soygür “Vergi vatandaşlık görevi olmanın anayasal olarak hükümlülük ve sorumluluklarımız içerisinde bulunan bir konu dolayısıyla bir taraftan vergiyi ödev olarak kabul ederken vatandaş olmanın gereği olarak eğer ki bir kazancımız varsa onu vergilendirilmesi konusunda ödevimizi görevimizi yapıyor olmanın gerekliliğine inanmış olma ile birlikte bir taraftan da hakikaten yeni yetişen neslimize çocuklarımıza vergi ödevini ve bilincini iyi bir şekilde aktarmamız lazım. Şüphesiz devletimizin bütçesi gelir ve giderlerden oluşuyor. Giderlerin karşısında mutlaka en önemli kalemin vergi gelirleri olduğunu biliyoruz. Devletimizin hükumetimizin ve tüm kamu hizmetlerinin yapıla bilmesinin temel kaynağı vatandaşlarımızdan usulüne ve ölçüsüne göre alınan vergilerdir” şeklinde konuştu.Diğer Haberler
Alaşehir Kaymakamı Sayın Abdullah UÇGUN'un Borsamıza Ziyareti
TBMM ÜZÜM KOMİSYONUNDAN BORSAMIZA ZİYARET
HÜSEYİN SOYGÜR VE EKİBİ GÜVEN TAZELEDİ
İŞ DÜNYASINA YENİ SOLUK: ARABULUCULUK”
BAŞKANIMIZDAN 10 OCAK BASIN ÇALIŞANLARI GÜNÜ KUTLAMASI
Manisa Ticaret Borsasından Borsamıza Ziyaret

Sayfa Başı