Basın Köşesi / Haberler


İTİ TARIM UYGULAMALARI SERTİFİKA TÖRENİ

Borsamız tarafından yapılan bu yıl üçüncüsü düzenlenen   "İyi Tarım Uygulamaları" çalışmaları tamamlanarak  üreticilere sertifikaları teslim edildi.

Başkan Hüseyin Soygür ,
 "Borsamız önderliğinde gerçekleştirmiş olduğumuz, 2016 yılı “İyi Tarım Uygulaması” çalışmaları sonucunda, 34 çiftçilerimize sertifikalarını törenle teslim ettik.

2014 yılından bu yana gerçekleştirmekte olduğumuz, iyi Tarım Uygulaması ile çiftçilerimizin her yıl sayılarını artırarak tarımı ve ürün yetiştirme tekniklerini geliştirip kaliteli, kalıntısız ve verimli ürün üretmelerini sağlayarak, rekabet ortamında daha fazla fiyata satmalarını sağlamanın haklı gururunu çiftçilerimizle birlikte yaşamaktayız.

Üzüm üretim sezonu boyunca, Alaşehir ve Sarıgöl ilçelerimize bağlı köy ve mahallelerimizde, Ziraat Mühendislerimiz koordinatörlüğünde sorun tespitini yerinde yaparak, üretimdeki problemleri en az seviyeye düşürmek için gerekli çalışmaları yapmaktayız.

Hedefimiz; “İyi Tarım Uygulaması” ile daha fazla çiftçiye ulaşarak, modern tarımsal üretimin öncülüğünde, bölgemiz insanının geçim kaynağı olan sofralık sultaniye üzümünü daha kaliteli bir ürün haline getirip, Alaşehir sultaniye üzümünün dünya pazarındaki rekabet gücünü ve pazar payını arttırabilmesini sağlayarak bölgemiz ekonomisini canlandırmaktır" diyerek sertifikalarını almaya hak kazanan üreticilere teşekkür etti.

10.11.2016
 Alaşehir
 İ.Yeyen
Diğer Haberler
Alaşehir Kaymakamı Sayın Abdullah UÇGUN'un Borsamıza Ziyareti
TBMM ÜZÜM KOMİSYONUNDAN BORSAMIZA ZİYARET
HÜSEYİN SOYGÜR VE EKİBİ GÜVEN TAZELEDİ
İŞ DÜNYASINA YENİ SOLUK: ARABULUCULUK”
BAŞKANIMIZDAN 10 OCAK BASIN ÇALIŞANLARI GÜNÜ KUTLAMASI
Manisa Ticaret Borsasından Borsamıza Ziyaret

Sayfa Başı